22 23 24 25 26 27 28
29 30

Újpesti TE - Dunaújvárosi Acélbikák

2010.02.28. 21:57 | Szotyeee | Szólj hozzá!

A mai este folyamán 18.30 órai kezdettel az Acélbikákat fogadta az együttesünk.Bizakodva várhattuk a mai mérkőzést az utóbbi mérkőzésen látottak után,de a fiúk nem tudták átmenteni azt a sebességet erre a mérkőzésre amit játszottak Dunaújvárosban.A mai nap vereséggel vonultunk le a jégről.Ma lehet javítani a Fradi ellen.

I.Harmad:
Erős tempóban kezdtek a csapatok,de az első komoly helyzetre 3 és fél percet kellett várni ekkor Kiss Ákos durrantott a kapu mellé,nem sokkal később Barton próbálkozhatott a részünkröl,de Sevela védte a lövését.Az 5. percben kettős emberhátrányba kerültünk amit nem is bírtunk kivédekezni teljesen.A nyomás góllá érett a Újvárosiak részéről,az egyik játékosunk vissza jött a jégre de Korol okosan tette át a pakkot a túloldalra Magosi Bálint elő aki könyörtelenül kihasználta a helyzetet.(0-1) A következő percekben emberelőnyökbe kerültünk nyomtuk is az Újvárosiakat a kapujuk elé de a helyzeteket nem sikerült gólra váltani,az utolsó pillanatokba belecsúszott valami gixer,sőt lekontrázott minket a Dab és Galanisz révén növelték az elönyüket.(0-2) A csapatunkat láthatólag a gól megfogta 1-2 percre de aztán szerencsére megint támadásba lendültünk és a 18.percben sikerült szépiteni: Sikorcin átvert két újvárosi védőt a palánk mellett és a kapu mögül vissza tette az érkező Fabrynak aki a rövid felsőbe lőtte a korongot.(1-2) De sajnos hamar jött az Acélbikák következő gólja az újvárosiak a lila védők bizonytalanságát használták ki McSwayn megszerezte a pakkot az Újpesti harmadban az Korol elé került Korol visszatálalt McSwayn elé aki a félig üres kapuba lőtt.(1-3) A csapatok ezzel az eredménnyel vonulhattak az öltözőbe

II.Harmad:
A második harmadra kissé dekoncentrált Újpest jött ki,kapkodóbb pontatlanabb lett a játékunk,és nem jöttek be azok a dolgok amik eddig a mérkőzésen sikerültek.A Dunaújváros ebben a harmadban felőnyben játszott,többet és veszélyesebben támadtak az Acélbikák.A 30.percben Lencsés lőtte vissza a pakkot a kapu irányába a palánk mellől ami Szőke hónalja alatt kapuba is talált(1-4).Mivel 30 perc alatt nem szokás 4 gólt kapni ezért Becze váltotta a kapuban Szőkét.Az Acélbikák tovább támadtak és mi még mindig nem találtuk azt a formánkat amit az első harmadban nyújtottunk.Emberhátrányba kerültünk ahol Beczét meg is dolgoztatták az újvárosiak.Korol elé kerül a pakk Korol megvárja míg Becze elfekszik de beleemeli a lepkésbe a pakkot.Nagy védés.40.perc Borsos lő Becze óriásit véd a bárddal de a második próbálkozást már nem tudja menteni Becze és Hetler együttes erővel sem.(1-5)

III.Harmad:
A harmadik 20 percben mindent elkövettünk az újabb itthoni vereség elkerülése érdekében de a nagy akarásból származóan Újvárosi kontrák születtek.Igaz az újvárosiak már csak úgy tessék lássék mondján lövöldözték az adódó helyzeteket.Sikorcin góljával szépítettünk.Nagy István kapura lőtt ez a lövés Sikorcint találta el és a pakk elé pattant és Sevela lába között a kapuba tessékelte a korongot.(2-5)Ez csak egy szépség tapasz volt nem sikerült közelebb kerülnünk a hátralévő időben az acélbikákhoz.A mai Fradi elleni mérkőzésen javítani kell.. Hajrá lilák!