02:56  1:0  31 Mestyán István (29 Jonkl László, 26 Papp Viktor)
09:57  1:1  29 Dubek Vladimir (24 Nagy István)
11:36  1:2  12 Borbás Gergely (23 Hetler Ádám, 91 Davis Robert)
32:09  2:2  88 Galanisz Nikandrosz (90 Azari Zsolt, 97 Kiss Ákos)
42:13  3:2  88 Galanisz Nikandrosz (41 Hegyi Ádám, 90 Azari Zsolt)
44:28  3:3  91 Davis Robert (11 Kyrychenko Vitalij, 12 Borbás Gergely)
47:02  4:3  90 Azari Zsolt  (91 Tőkési Lajos, 11 MacSweyn Kurt)
48:03  4:4  22 Fabry Branislav (18 Sikorcin Ladislav, 28 Hüffner Adrián)
49:44  4:5  18 Sikorcin Ladislav
56:00  5:5  91 Tőkési Lajos (88 Galanisz Nikandrosz)
60:33  6:5  90 Azari Zsolt  (41 Hegyi Ádám, 11 MacSweyn Kurt)

Mai mérkőzésen a csapatunk Dunaújvárosban korcsolyázott ki a jégre.A vezetőedzői tevékenységet immár Eduard Giblak végezte.Aki már jelent volt Újpesten egyszer vezetőedzőként.A pálya edzői tevékenységet Ancsin János látja el..

I. harmad
Az első helyzet Kiricsenko előtt adódott, mégis a hazaiak szereztek vezetést. A 3. percben Mestyán lőtte Jonkl átadását közelről zavartalanul a kapuba (0-1). Az ilyen kezdést sajnos már megszoktuk, ám a folytatás ezúttal más volt. Csatáraink remekül kevertek, cikáztak a piros mezes védők között, sokat veszélyeztettek. A 6. percben előbb Sikorcin, majd Kiss G. lőtt jó akció végén, de Sevela helytállt.
A harmad felénél előnybe kerültünk, amit Dubek 20 mp. alatt gólra váltott: villámló lövések után két hátvéd között benyúlt Sevela mellé, és bekotorta a szabad korongot. (1-1)
Csaptunk lendülete megmaradt, két perc múlva Szilassy kapott kisbüntetést. Mindössze 4 mp-et kellet ülnie, ugyanis a buli után Hetler lőtt kapura, Borbás belepiszkált a korongba, és máris vezettünk! (1-2)
A hazaiak meglepődtek, nem vártak ilyen teljesítményt a liláktól. Sikerült egy kettős hátrányt is kivédekeznünk. Szőke nagyokat védett, de amikor támadtunk, volt félnivalójuk az Acélbikáknak.
Az első harmad az Újpesté volt, megérdemeltük a vezetést.

II. harmad
A Dunaújváros magasabb sebességi fokozatba váltott, nagyon nekiment az Újpestnek. Megint duplahátrányt sikerült kivédekeznünk, és Szőke többször remekül hárított. Azért a lelátóról éreztük, ekkora nyomást nem lehet gól nélkül megúszni. Vagy ötször ment keresztbe a korong pár centivel gólvonalunk előtt, végül a 32. percben Galanisz a jobbra átlőtt korongot éles szögből bevágta. (2-2).
A gól után sikerült kijönni a szorításból, sőt, kettős előnybe is játszhattunk, de maradt az eredmény. A harmad első felét nagyon megnyomta az Újváros, csak egyenlő állásban tudtunk ismét támadni. A döntetlen reális.

III. harmad
Gyorsan emberhátrányba kerültünk, 4 a 3 ellen Galanisz jobbról kapu felé törve lőtt gólt. (3-2)
Pár perc múlva, amikor öt a hármas előnybe kerültünk, Davis 8 mp alatt gólra váltotta a lehetőséget, szép cselek után balról átlőtte a hosszúba a pakkot. (3-3)
Egyre jobb, egyre izgalmasabb lett a mérkőzés. Minkét csapat győzelemre hajtott. A közönség és talán a játékosok is élvezték a játékot. A 48. percben eldőlni látszott a találkozó, Azari előnyt értékesített (4-3). De az újpestiek nem adták fel, Sikorcin balról próbálkozott, a korong átkerült jobbra, ahonnan Fabry estében 3 fokos szögből fonákkal beemelte az egyenlítő találatot. (4-4) Elképesztően bravúros mozdulat volt!
Nem kellet egy perc sem, jött a következő! Sikorcin korongot szerzett középen, kapu felé indult, majd Sevela mellett meglőtte az ötödiket! (4-5)
Ekkor már szinte extázisban hajtott mindkét csapat. Az 57. percben Tőkési menti a meccset, amikor közelről betalált. (5-5) Előzménye egyenlítő találatuknak, hogy Szőke kezéből kiütötték az ütőjét, a Davistól kapott bottal nem tudott hárítani.
Az utolsó percben Sikorcint hátulról akasztották az újpesti alapvonal mögött, ő estében kézzel maga alá húzta a korongot. Csak ő kapott büntetést, ami sajnos, később döntőnek bizonyult.

Hosszabbítás
Csak 33 másodpercig tartott a túlóra, négy a három ellen a jól játszó Azari lövése fejezte be a csatát. (6-5)

Nagyszerű mérkőzést játszott a két csapat. Az Acélbikáktól megszoktuk ezt a teljesítményt, az Újpesttől nem! Hihetetlen módon feljavult a lila-fehér csapat, hajtottak, figyeltek a srácok, a látottak alapján ilyen játékkal a győzelem sem lett volna meglepetés. Ha az idényben ezt a formát hoztuk volna, most nem lennének gondjaink!
Az idény nyolcadik Acélbikák elleni meccsen ma meglett az első pont. Érdemes lesz vasárnap kijönni a Megyeri útra, mert a mai teljesítményt elnézve akár a győzelem is elérhető lehet, de ehhez szükség lesz a szurkolók támogatására!