Újpesti TE - Ferencvárosi TC

2010.03.02. 12:30 | Szotyeee | Szólj hozzá!

2 - 5
                                               (0-2,1-0,1-3)

Tegnap este a rivális zöld-fehér alakulatot fogadtuk a Megyeri úton. Csapatunk hajtott, mindent megtett a győzelem érdekében, de a nagy akarásnak nyögés lett a vége.Uraltuk a mérkőzést,de a zöld-fehérek jobban használták ki a kontráikat,helyzeteiket.

Megyeri út : 450 néző,Varjú,Nagy,Majer

UTE: Becze – Hüffner, Kadlubiak, Davis, Borbás, KRICSENKO – Barton, Nagy I., Dubek, kiss G., Sikorcin – Hetler (1), Szajbert P., RUSZNYÁK (1), RAFAJ 1 (1), Németh P. 1
Edző: Eduard Giblak

FTC: Budai – KAUTTONEN (1), Hucko, HEGYI II Á. 1 (3), MCLAUGHLIN 1 (3), FEIL 2 – Flinta, Holló, Hoffmann, Schellin, Fekete – Rencz, Barabás (1), GERGELY ZS. (2), Nagy L., Rajz 1
Edző:
Szergej Oreskin

Kiállítások: 10, illetve 14 perc

Gólok:
08:53  0:1  17 Rajz Attila (77 Barabás Miklós, 10 Gergely Zsombor)
14:31  0:2  90 Feil Arnold (45 McLaughlin Beau, 8 Hegyi Ádám)
33:41  1:2  16 Németh Péter (23 Hetler Ádám, 88 Rafaj Attila)
45:59  1:3  45 McLaughlin Beau (10 Gergely Zsombor, 8 Hegyi Ádám)
54:49  1:4  90 Feil Arnold (45 McLaughlin Beau, 8 Hegyi Ádám)
57:04  2:4  88 Rafaj Attila (15 Rusznyák Béla Szilárd)
59:41  2:5  8  Hegyi Ádám (3 Kauttonen Kim, 45 McLaughlin Beau)

I.Harmad:
Az első harmadba elmaradt az ellenfél feltérképezése. Az első 5 perc alatt egy rakatnyi helyzetet alakítottunk ki Budai Krisztián kapuja elött,aki hősiesen helytállt a ketrec elött,több bravúros védést mutatott be,amit magunk nem hittünk el a nézőtéren, sokszor a szerencse is Budai mellé állt.A 9. percben amikor az ellenfél körülbelül másodszorra lépett be a harmadunkba megszerezték a vezetést.A kapunk elött Rajz szabadon maradt és Becze lábai közt a pakkot a hálóba juttatta.(0-1)Ezt követően is látszodott a fiúkon az akarás.Nyomtuk is rendesen be a Fradit a saját kapuja elé.A 15.percben emberhátrányba kerültünk és a Fradi fel sem tudott állni,ám Feil lövése gyengére sikeredett és a kipattanót értékesítette.(0-2) A csapatok így vonulhattak le az első harmadról, több említésre méltó esemény nem történt.

II.Harmad:
A szünetben kibosszankodhatta magát mindenki, szurkolók,játékosok,vezetők,hogy hogyan sikerült az, hogy az ellenfél háromszor mehetett be a harmadunkba és abból két gól lett?! Arra készült mindenki,hogy talán most a Fradi ellen megtörik a hazai pálya átka, ami idén rajtunk van. Egy kiugrás után Németh Peti elfektette Budait és ügyesen a kapuba lőtt. Mindehhez kellett a fradi védelem óriási bakija.(1-2) Felcsillant mindenkinek a szeme hogy hátha most meglesz az egyenlités.Ebben a harmadban még nagyobb nyomást gyakoroltunk Budaira, de ő sajnos állta a sarat..

III.Harmad:
Sajnos a nagy akarás nagyon megmutatkozott a fiúkon,ebben a harmadban már nem csak mi domináltunk.Rengeteg technikai hibával segítettük a zöldek támadásait. A harmadik harmad 6. percében McLaughlin értékesített egy kapu elé bepasszolt korongot,pont azután miután lejárt a kisbüntetésünk. Becze Zoli tehetetlen volt: a korong a lepkés fölött behullott a kapuba.(1-3) 16.percben aztán Feil újabb góljával eldölni látszott a meccs.Egy kontra végén értékesítette a helyzetet.(1-4) A 18. percben Rafaj egy kapu elötti kavarodásban még bekotorta a korongot,szépen átverte Budait egy pimasz csellel.(2-4) Az utolsó fél percben lehoztuk a kapust,mi, a lelátón nem értettük hogy ezt a lépést miért kellett meglépni,de a "Mester tudja" címszó alatt hagytuk az egészet. Buli a Ferencváros harmadában, egy technikai hiba, a Fradi megszerezte a pakkot: Hegyinek csak az üres kapuba kellett helyezni a korongot
.(2-5)

A mai mérkőzésen is mi vonultunk le a jégről vesztesen, továbbra is átok ül a csapaton hazai pályán,de azt hiszem a statisztika mindent elárul: az Újpest 52!-ször lőtt kapura, a Ferencváros mindössze 26-szor veszélyeztette az Újpesti kaput.A helyzet kihasználásunk továbbra sem az igazi.Szerdán lehet javítani a Pesterzsébeti jégcsarnokban.

A mérkőzés 19.00 kor keződik! Helyszín: Pesterzsébet